Порівняння Закладки 0

neoroom.kh@gmail.com

Інтернет-магазин

Яке ліжко потрібне саме Вам (Частина 1).

heading_title

Здоровий сон дарує відмінне самопочуття, чудовий настрій, свіжий зовнішній вигляд, бадьорість. І як наслідок-ранок завжди буде добрим, навіть незважаючи на дзвінок будильника.

Як же правильно вибрати ліжко з величезного асортименту? Розберемося з особливостями конструкції, матеріалів, розмірів, стилів і іншими факторами, які важливо врахувати при покупці.


1. РОЗМІР І ФОРМА ЛІЖКА.

Перш ніж купити ліжко, треба визначитися, який її розмір вам потрібен, враховуючи такі рекомендації:

· Довжина ліжка повинна бути як мінімум на 10-15 см більше зросту того, хто на ній буде спати;

· Правильною буде та ширина, при якій відпочиваючий на своїй половині може спокійно закинути руки за голову і не потривожити лежачого поруч. Якщо мова йде про односпальне ліжко, то в цьому випадку лікті повинні повністю поміщатися на ліжку, не виходячи за його межі.

Ще одне правило при виборі розміру ліжка:

· Купуйте найбільше ліжко, яка може поміститися в спальні, не заважаючи вільному пересуванню.

Залежно від ширини розрізняють такі види ліжок:


Стандартна довжина ліжка - 1900 мм або 2000 мм. Якщо необхідно спальне місце більше стандарту, то доведеться робити ліжко на замовлення.

 Висота ліжка повинна бути такою, щоб вставати і лягати було максимально легко. Чим старша людина, тим більше уваги необхідно звертати на цей параметр.

Ідеальна висота - це коли верхній край матраца досягає рівня колін поруч стоїть або навіть знаходиться вище цього рівня.

 Що ж стосується форми, то односпальні і полуторні спальні місця найчастіше мають прямокутну форму. Двоспальні більше схожі на квадрат. Також можна зустріти овальні і круглі спальні місця. Кругле спальне ложе має 2 м в діаметрі, що прирівнюється до двоспальне розміру. Така форма підійде тільки для тих, хто спить на самоті. Удвох тут буде некомфортно.

2. ПІДСТАВА ПІД МАТРАЦ ЛІЖКА.

Підклад ліжка міцно прикріплюється до каркаса і стає опорою для матраца. Він може бути таких видів:

  •  конструкція з ламелей, тонких гнучких планок. Ламелі роблять з деревини або пластику, інші матеріали не підходять, так як важливо, щоб планки могли гнутися під вагою людини і приймати необхідну форму. Дерев'яні ламелі будуть кращими, виготовляють їх зазвичай з бука або берези. Чим більше планок використано в підставі, тим краще. Мінімальна кількість для односпальним ліжка - 15 ламелей, для двоспальним - 30. Відстань між ламелями має бути не більше, ніж ширина самої ламелі;
  •  підклад з листового матеріалу- цє короб, в який кладеться матрац. Дно рівне, як правило виготовляється з фанери або дощок. Згодом фанера може провисати. У такій конструкції утруднена циркуляція повітря, що призводить до скупчення вологи в матраці.
  •  металевий каркас- це ті ж ортопедичні ламелі, тільки вони закріплені на металевому каркасі, що підвищує надійність цих ламелей та й в цілому всього підстави під матрац.

Найкраще, коли під підставою з ламелей (це кращий вибір) нічого немає. В цьому випадку матрац буде відмінно вентилюватися і прослужить дуже довго. З метою економії простору можуть використовуватися ліжка з відсіками для зберігання під спальним місцем. Це можуть бути висувні ящики, що не дуже зручно, або велика зона зберігання, доступ до якої здійснюється завдяки підіймальному механізму.


3.КОНСТРУКЦІЯ КАРКАСУ ЛІЖКА.

Ліжко складається з підстави, куди кладуть матрац, і каркаса, на який спирається підстава.

До складу каркаса можуть входити спинки у головах і ізножья, опори (ніжки, подіум) і царги- бічні панелі ліжка.

Каркас буває таких видів:

  •  дві опорні спинки і дві бічні царги;
  •  
  • чотири царги і одна або дві навісні спинки. Опорами в цьому випадку служать ніжки або коліщатка.

Який тип каркаса краще, однозначно сказати важко. Якщо ліжко виконане якісно, ​​то воно в будь-якому випадку буде довговічним, а неякісні екземпляри вже скоро почнуть скрипіти. Втім, зразки на опорних спинках показують себе дещо краще, ніж моделі на ніжках. Опори більшої площі ламаються набагато рідше, ніж ніжки, але ліжко на ніжках виглядає більш повітряно і невагомо. 

4. МАТЕРІАЛ ВИКОНАННЯ ЛІЖКА.

Якісний матеріал ліжка - це запорука довговічності виробу. Варіантів може бути декілька:

  •  масив дерева - найкращий матеріал. Такі ліжка мають максимальну довговічність і міцність, вони екологічні і безпечні. Найбільш міцними будуть каркаси, виготовлені з дуба, ясена та бука, але знайти непоганий варіант можна і в більш доступній категорії, наприклад ліжка з сосни;


  •  метал також показує рекордну стійкість, володіє високим терміном служби і довговічний;

  •  ліжко з МДФ обійдеться дешевше, але багато в чому поступається деревині та металу. Виглядають такі вироби добре, шкоди здоров'ю не завдають, але термін їх експлуатації до першої поломки трохи нижчицй, ніж у дерев'яних аналогів;

  •  ліжка з ДВП і ДСП коштують дешевше всіх. Купівля ліжка з ДСП - вимушений захід, коли бюджет сильно обмежений. Але вітчизняні меблеві фабрики вже навчилися робити якісні меблі і з цих матеріалів, які прослужать Вам довгі роки.

  • МДФ, ДСП і ДВП можуть ламінувати і повторювати малюнок будь-якої породою дерева або каменю, можуть бути пофарбовані або шпоновані, тому зовні такі ліжка виглядають дуже привабливо.     

  5. Ліжко з підйомним механізмом.

Під великим двоспальним ліжком утворюється стільки місця, скільки і в середній шафі-купе або компактній коморі. Якщо квартира невелика, нерозумно не використовувати цей простір.


Звичайно ж, можна взяти модель, де під спальним місцем розташовано кілька висувних щухляд, але такий підхід не дозволяє максимально задіяти простір під ліжком.


Краще взяти ліжко з підйомним механізмом. Варто тільки підняти підставу з матрацом, як перед вами постає величезний простір для зберігання.